بهره‌وری سرگرمی‌های مدیریتی

10 نوع موسیقی در محل کار برای افزایش بهره‌وری

10 نوع موسیقی برای افزایش بهره‌وری در محل کار

گوش دادن به موسیقی در محل کار می‌تواند به شما کمک کند تا هنگام کار بر روی پروژه با مهلت مشخص، مطالعه برای امتحان یا حتی تلاش برای افزایش بهره‌وری، تمرکز کنید. موسیقی تنها ابزار سرگرمی و ابراز احساسات نیست؛ بلکه می‌تواند خلاقیت را تشویق کند و به شما کمک کند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشید. گوش دادن به موسیقی همچنین می‌تواند نقش درمانی داشته باشد و استرس را کاهش دهد تا بتوانید بهتر تمرکز کنید.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که گوش دادن به برخی از انواع موسیقی در محل کار می‌تواند مفید باشد. برخی از انواع موسیقی به یادگیری کمک کرده و توانایی پردازش اطلاعات را بهبود می‌بخشند، در حالی که برخی دیگر به جلوگیری از سروصدای مزاحم پس‌زمینه کمک می‌کنند.

انگیزه و محیط مساعد، کلید ایجاد و حفظ یک محل کار مولد و پر بازده هستند. بهتر است به صورت پیشگیرانه روش‌های اثبات شده‌ای را برای افزایش انگیزه و بهبود محیط اطراف خود اجرا کنید تا بهره‌وری خود را در محل کار افزایش دهید. یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری، گوش دادن به نوع مناسب موسیقی در محل کار است. در این مقاله، ساختار موسیقی‌ای را بررسی خواهیم کرد که می‌تواند به تمرکز شما کمک کند و بهترین انواع موسیقی برای افزایش بهره‌وری در محل کار را معرفی می‌کنیم. بنابراین، اگر با ارتقای بهره‌وری دست و پنجه نرم می‌کنید و می‌خواهید بدانید باید به چه چیزی باید گوش دهید، در اینجا ده نوع موسیقی و لیست پخش ارائه شده است که به شما کمک می‌کند تمرکز کنید.

فهرست مطالب

نکات کلیدی

 • شخصیت شما تعیین می‌کند که آیا و چقدر از موسیقی در محل کار بهره‌مند می‌شوید. اگر برون‌گرا هستید، عملکرد شما احتمالاً با موسیقی پس‌زمینه یا حواس‌پرتی‌های جزئی بهبود می‌یابد. برعکس، اگر درون‌گرا هستید، احتمال اینکه هر گونه صدای پس‌زمینه، از جمله موسیقی، باعث حواس‌پرتی شود، بیشتر است.
 • انتخاب موسیقی تحت تأثیر تمایل شما به تقویت حالات خاص، حتی به صورت غیر ارادی، قرار می‌گیرد. بیشتر افراد زمانی بهترین عملکرد را دارند که موسیقی‌ای را انتخاب کنند که با شخصیت ذاتی آن‌ها مطابقت داشته باشد.
 • تأثیرات موسیقی بر عملکرد تا حد زیادی به پیچیدگی کار وابسته است. اگر باید روی یک کار خسته‌کننده یا آسان (چه جدید باشد و چه قدیمی) کار کنید، موسیقی می‌تواند با تحریک مغز، توجه شما را افزایش دهد.
 • موسیقی پس‌زمینه می‌تواند پادزهر خوبی برای سایر حواس‌پرتی‌ها باشد. حتی برای کسانی که ترجیح می‌دهند در سکوت کار کنند، انتخاب موسیقی مناسب احتمالاً بیشتر به آن‌ها کمک می‌کند تا آرامش یافته و تمرکز کنند، تا اینکه مجبور باشند به صدای همکاران، بچه‌ها یا غریبه‌ها گوش دهند.
 • برخی مطالعات گزارش می‌دهند که موسیقی پس‌زمینه زمانی که بدون کلام باشد، مفیدتر (و کمتر حواس‌پرت‌کننده) است.
موسیقی در محل کار

آیا گوش دادن به موسیقی در محل کار می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد؟

موسیقی می‌تواند تمرکز شما را بهبود بخشد، اضطراب را کاهش دهد و محیط بهتری برای تمرکز و بهره‌وری فراهم کند. یک اصل روان‌شناختی در موسیقی‌درمانی وجود دارد که به “اصل ایزو” معروف است، که چارچوبی برای نحوه تأثیر سبک‌ها و ژانرهای مختلف موسیقی بر حالت روحی، ذهنیت و انگیزه فرد ارائه می‌کند. در طول درمان، بیمار به موسیقی انتخاب شده به‌دقت گوش می‌دهد تا چارچوب ذهنی خود را تغییر داده و به اثرات ذهنی مطلوب دست یابد. این اصل را می‌توان در محیط کار نیز به‌کار برد. اگر بتوانید یک پلی‌لیست ایجاد کنید که اثر مطلوبی داشته باشد، می‌توانید فضای ذهنی خود را به‌گونه‌ای تغییر دهید که ظرفیت بیشتری برای تمرکز، دقت و حتی لذت بردن از وظایف روزانه خود داشته باشید.

مزایای گوش دادن به موسیقی در محل کار

علاوه بر افزایش بهره‌وری، گوش دادن به موسیقی در محل کار از جنبه‌های دیگری نیز مفید است، از جمله:

 • کاهش اضطراب: شنیدن چیزی آشنا یا آرام‌بخش می‌تواند محیطی آرام‌تر ایجاد کند تا شما بتوانید به وظایف روزانه خود بپردازید.
 • بهبود تمرکز: با وجود موسیقی یا صدای پس‌زمینه، شما کمتر در معرض حواس‌پرتی‌های خارجی قرار می‌گیرید و بنابراین بهتر می‌توانید روی کار فعلی خود تمرکز کنید.
 • افزایش روحیه: گوش دادن به موسیقی‌ای که برایتان دلپذیر است، می‌تواند حالت روحی شما را بهبود بخشد و به داشتن دیدگاهی مثبت نسبت به وظایف روزانه کمک کند.
 • افزایش خلاقیت: به دلیل بهبود حالت روحی و افزایش تمرکز، ممکن است متوجه شوید که هنگام گوش دادن به موسیقی خلاقیت بیشتری در کار خود دارید.

چه عواملی بهترین انواع موسیقی برای تمرکز را تعیین می‌کنند؟

برخی از انواع موسیقی در محل کار، ابزار مؤثرتری برای تمرکز نسبت به انواع دیگر هستند. به عنوان مثال، حتی اگر آهنگ‌های نمایشی را دوست داشته باشید، گوش دادن به آهنگ‌هایی که تمام ترانه آن را حفظ هستید، ممکن است بیشتر باعث حواس‌پرتی شود. عواملی که تعیین می‌کنند آیا نوع خاصی از موسیقی برای تمرکز و دقت ایده‌آل است یا نه، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پیچیدگی ساختار: موسیقی‌هایی که ساختار پیچیده یا شدیدتری دارند، معمولاً در بهبود تمرکز و دقت اثرگذاری کمتری دارند.
 • کلام: موسیقی دارای کلام به‌طور کلی در بهبود تمرکز و دقت اثرگذاری کمتری دارند و ممکن است حتی باعث حواس‌پرتی شود.
 • عادت شخصی: اگر عادت ندارید هنگام کار یا مطالعه به موسیقی گوش دهید، ممکن است این کار باعث کاهش تمرکز شما شود.
 • سبک تفکر: برخی افراد خلاقانه فکر می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بیشتر به استدلال علمی یا تحلیلی متکی هستند. افرادی که سعی می‌کنند عوامل خارجی را مهار کنند یا عمیق‌تر و تحلیلی‌تر به وظایف خود فکر ‌کنند، ممکن است از موسیقی سودی نبرند، در حالی که افراد خلاق معمولاً با موسیقی، بهبود عملکرد دارند.
 • نوع وظیفه: برخی کارها ممکن است برای داشتن موسیقی در پس‌زمینه مناسب نباشند. به عنوان مثال، وظایف حسابداری یا محاسباتی که نیاز به تمرکز زیاد دارند، که نباید این تمرکز قطع شوند.

10 نوع موسیقی در محل کار برای بهبود تمرکز

سبک موسیقی مختلفی وجود دارد که می‌تواند تمرکز را بهبود بخشد، اما سبک‌های زیر برای تمرکز بهتر در محیط کار ایده‌آل هستند:

1. موسیقی کلاسیک

محققان مدت‌ها ادعا کرده‌اند که گوش دادن به موسیقی کلاسیک می‌تواند به افراد کمک کند تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. این نظریه که به “اثر موتزارت” مشهور است، توجه به این موضوع را دارد که گوش دادن به آثار آهنگسازان کلاسیک می‌تواند فعالیت مغز را افزایش داده و به عنوان یک عامل تحریک‌کننده برای بهبود سلامت و رفاه اجتماعی عمل کند. مطالعات مختلف نشان داده‌اند که گوش دادن به موسیقی کلاسیک، توانایی افراد را در تغییر اشکال و حل پازل‌های فضایی بهبود می‌بخشد.

موسیقی کلاسیک در محل کار

موسیقی کلاسیک یک نوع موسیقی مؤثر برای گوش دادن در محل کار است زیرا صداهای آن بر اساس ترکیب پیانو، سازهای زهی یا چوبی توسعه یافته است. این نوع موسیقی همچنین بی‌کلام است و می‌تواند تمرکز را آسان‌تر کند و ذهن را تحریک کند. برخی از آهنگسازان موسیقی کلاسیک عبارتند از:

 • لودویگ فان بتهوون: آهنگساز آلمانی که به خاطر آثاری مانند “سونات مهتاب” و “برای الیزه” شناخته شده است.
 • ولفگانگ آمادئوس موتزارت: آهنگساز اتریشی که در نوشتن و آهنگسازی تمامی ژانرهای موسیقی زمان خود عالی بود. از آثار برجسته او می‌توان به “ازدواج فیگارو” و “الویرا مادیگان” اشاره کرد.
 • یوهان سباستیان باخ: نوازنده ارگ و آهنگساز معروف آلمانی که به آثاری مانند “کنسرتوهای براندنبورگ” و “کلارینت کنسرتو” شهرت دارد.
 • پیوتر ایلیچ چایکوفسکی: آهنگساز روسی محبوب که بیشتر برای آثارش برای باله از جمله “دریاچه قو”, “زیبای خفته” و “فندق شکن” شناخته می‌شود.
 • فردریک شوپن: آهنگساز لهستانی-فرانسوی که به آثار پیانویی‌اش مانند نوکتورن‌ها و پولونزها شناخته شده است.

در ادامه به چند پلی‌لیست کلاسیک اشاره می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها به عنوان لیست موسیقی در محل کار و برای افزایش بهره‌وری استفاده کنید:

2. صداهای طبیعت

هم موسیقی‌هایی که شامل پوششی از صداهای طبیعت است و هم موسیقی‌هایی که کاملاً از صداهای طبیعت تشکیل شده است، می‌توانند آرام‌بخش باشند و با ایجاد فضایی آرامش‌بخش، تمرکز را افزایش دهند. صداهای طبیعت ممکن است شامل صدای حیوانات، آب و هوا یا سایر نیروهای طبیعت باشند. گوش دادن به صداهای طبیعت، مانند برخورد امواج دریا یا رودخانه، عملکرد شناختی و تمرکز را افزایش می‌دهد. صداهای طبیعت زمانی بهترین کارایی را دارند که صداهای آرامش‌بخشی مانند جریان آب یا باران هستند، از سوی دیگر، صداهای شدیدتر مانند صدای طوفان و جیغ حیوانات می‌توانند حواس‌ را پرت ‌کنند.

موسیقی طبیعت در محل کار

محققان مؤسسه پلی‌تکنیک رنسلیر کشف کرده‌اند که صداهای طبیعی موجب افزایش روحیه و تمرکز می‌شوند. این مطالعه نشان داد که کارکنان زمانی که صداهای طبیعت در پس‌زمینه پخش می‌شد، بهره‌وری بیشتری داشتند و احساسات مثبت‌تری تجربه کردند. این امر ممکن است به این دلیل باشد که صداهای طبیعت به پوشاندن صداهای خشن‌تر و حواس‌پرت‌کننده‌تر، مانند صحبت یا تایپ کردن افراد، کمک کردند. محققان همچنین دریافتند که کارکنان نه تنها در انجام وظایف بهتر عمل کردند، بلکه صداهای آرامش‌بخش طبیعت، عملکرد کلی مغز را بهبود داد.

برای مثال، صداهای طبیعت اغلب شامل این موارد هستند: صدای پرندگان، جریان آب، برخورد باران به سقف، جیرجیرک‌ها،‌ امواج اقیانوس و صدای سوختن چوب در آتش

در اینجا چند موسیقی در محل کار در این سبک آورده شده است:

3. موسیقی بازی‌های ویدئویی

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما گوش دادن به موسیقی‌های ساخته شده برای بازی‌های ویدئویی می‌تواند ابزاری عالی برای کمک به تمرکز باشد. هر عنصر یک بازی ویدئویی به‌گونه‌ای طراحی شده است که تجربه‌ بازی را بهبود ببخشد، و موسیقی آن به‌ طور خاصی ساخته شده است تا به شما کمک کند بدون اینکه حواس‌تان به صداهای دیگر پرت شود، بر روی کار خود تمرکز کنید. این موسیقی به طور عمومی ترانه یا صدای انسانی ندارد و نسبتاً سریع و پرانرژی است تا شما را به جلو حرکت دهد. بسیاری از این بازی‌های ویدئویی شامل حل معماها و مواجهه با وضعیت‌های شدید هستند، بنابراین شما خود را در معرض چالش‌های استرس‌زا شبیه‌سازی شده قرار می‌دهید. بازی‌های ویدیویی منابع زیادی را برای یافتن موسیقی متن کاملی که بازیکن را متمرکز و با انگیزه نگه می‌دارد، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

موسیقی بازی ویدیویی در محل کار

موسیقی بازی‌های ویدئویی به گونه‌ای ساخته شده است که شما را زمان ارزیابی،‌ هدایت و اغلب در راه خود در این دنیاهای ساختگی درگیر می‌کند. این نوع موسیقی‌ها ممکن است تنها چیزی باشند که شما را به جلو سوق دهند و تمرکز شما را در انجام وظایف و لیست کارهای روزانه‌تان حفظ کنند. اینجا چند انتخاب از موسیقی بازی‌های ویدئویی است که می‌توانید بررسی کنید:

4. صدای محیطی

صدای محیطی می‌تواند با یا بدون موسیقی پخش شود و محیطی آرام برای تمرکز فراهم کند. این به این دلیل است که صداهای محیطی آن‌هایی هستند که انسان‌ها اغلب می‌شنوند و این آشنایی به این معناست که به عنوان صداهای جدید یا حواس‌پرت‌کننده پردازش نمی‌شوند لذا می‌توانند به عنوان موسیقی در محل کار بکار برده شوند.

موسیقی صدای محیطی در محل کار

به عنوان مثال، صدای محیطی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

5. موسیقی‌های سازی یا Instrumental

موسیقی‌های سازی یک انتخاب عالی برای موسیقی تمرکز است زیرا این انتخاب‌ها نه تنها بی‌کلام هستند، بلکه می‌توانند از هر نوع سبک موسیقی مشتق شوند. این امر به شنونده این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از حواس‌پرتی ناشی از کلام، بتواند تصمیم بگیرد که کدام ژانر یا سبک موسیقی را دوست دارد.

موسیقی سازی در محل کار

یک مثال از این نوع موسیقی می‌تواند کاور پیانوی یک ترانه پاپ محبوب باشد. همچنین، تعداد زیادی پلی‌لیست‌های این سبک در سرویس‌های پخش و پلتفرم‌های تولید محتوا وجود دارد که شامل طیف گسترده‌ای از سبک‌ها هستند، بنابراین پیدا کردن پلی‌لیست مناسب موسیقی در محل کار برای شما کار ساده‌ای است.

6. موسیقی فانتزی حماسی

موسیقی فانتزی معمولاً از موسیقی فیلم یا سریال تلویزیون حاصل می‌شود. این نوع ترکیب‌ها معمولاً از قبل برای ایجاد انگیزه در نظر گرفته شده‌اند. یک موسیقی متعالی و حماسی که در پس‌زمینه پخش شود، ممکن است حتی پیش‌پا افتاده‌ترین وظایف را به کارهایی تبدیل کند که احساس می‌کنید دارید دنیا را تغییر می‌دهید؛ بنابراین تمرکز و بهره‌وری شما را بالا می‌برد.

موسیقی حماسی فانتزی در محل کار

برخی از فیلم‌ها و سریال‌های معروف فانتزی و علمی-تخیلی عامه‌پسند که به دلیل موسیقی حماسی آن‌ها شناخته می‌شوند عبارتند از:

7. موسیقی سینمایی

یک موسیقی فیلم تمرکزبخش می‌تواند به شما احساس انجام کاری الهام‌بخش یا مهم دهد، حتی اگر فقط در حال پیشبرد لیست کارهای روزانه‌تان هستید. موسیقی‌های سینمایی می‌توانند قدرت‌بخش باشند، روحیه شما را بالا ببرند و خلق و خوی شما را بهتر کنند. بنابراین، اگر احساس خستگی و فرسودگی می‌کنید، سعی کنید به این نوع موسیقی‌ها گوش دهید تا انگیزه بیشتری بگیرید.

موسیقی سینمایی در محل کار

برخی از موسیقی‌های عالی سینمایی که می‌توانید امتحان کنید عبارتند از:

8. موسیقی لو-فای (Lo-fi)

لو-فای مخفف کلمه‌ی low-fidelity به معنای وفاداری کم است، و این نوع موسیقی اغلب به طور خاص نقص در میکس صدا را که به عنوان نویز سفید عمل می‌کند، بهبود می‌دهد. آهنگ‌های این سبک معمولاً به دلیل ضرب آهنگ ثابت خود قابل توجه بوده و به ندرت دارای ترانه هستند. موسیقی Lo-fi از طریق اجرای آگاهانه عناصر زیر ایجاد می‌شود:

 • نمونه‌: یک نمونه یا انتخاب کوچکی از کر یا ملودی یک آهنگ جدا شده و در سراسر تنظیم موسیقی استفاده می‌شود.
 • ضرب: لو-فای معمولاً از یک ضرب‌آهنگ ثابت و ریتمیک تشکیل شده است.
 • خط باس: خط باس در لو-فای معمولاً بالاست، اما همچنان ثابت و روان است.
 • میکس: موسیقی‌های لو-فای معمولاً الگوهای صوتی اصلی را منعکس نمی‌کنند، بلکه به عنوان چیزی کاملاً جدید ظاهر می‌شوند.
 • جلوه‌ها: خراشیدگی‌های رکورد یا ایراداتی ممکن است به عنوان نویز پس‌زمینه اضافه شود.
موسیقی لوفای در محل کار

برخی از این نوع سبک به عنوان موسیقی در محل کار در زیر ارائه شده‌اند:‌

9. صدای سفید

صدای سفید نوعی صدا است که چگالی طیفی صافی دارد. به عبارت دیگر، این صدا با یک فرکانس پیوسته‌ای توسعه یافته که برای جلوگیری از صداهای خارجی طراحی شده است و می‌تواند به شما کمک کند تا تمرکز کنید یا بخوابید. این فرکانس خاص صدای ذهن متمرکز یا آرام را درگیر نمی‌کند و می‌توان آن را از برخی از شایع‌ترین وسایل خانگی پیدا کرد، مانند:

موسیقی سفید در محل کار

10. موسیقی با نرخ ضرب‌آهنگ بین ۵۰ تا ۸۰ ضربه در دقیقه

بعضی تحقیقات نشان می‌دهند که نوع موسیقی نیست که به شما کمک می‌کند تمرکز کنید و سازنده باشید، بلکه سرعت آن موسیقی است. مطالعات نشان داده‌اند که موسیقی با نرخ ضربه‌ای بین ۵۰ تا ۸۰ در دقیقه می‌تواند خلاقیت و یادگیری را بهبود بخشد و تحریک کند. دکتر اما گری، یک روان‌درمانگر رفتاری شناختی، با اسپاتیفای همکاری کرده است تا به مطالعه فواید برخی از انواع موسیقی بپردازد. او متوجه شد که گوش دادن به موسیقی در محل کار با نرخ ضربهای بین ۵۰ تا ۸۰ در دقیقه، مغز را به حالت “آلفا” می‌رساند.

حالت آلفا چیست؟ اگر تا به حال موسیقی‌ای گوش‌ داده‌اید که با آن آشنا هستید، تنها برای اینکه عمیقاً فکر کنید و واقعاً به موسیقی با دقت گوش نداده باشید، این حالت آلفا است که توسط موسیقی القا می‌شود. شما در حالی که به موسیقی گوش می‌دهید، دنیای بیرونی را کنار می‌زنید و در دنیای درونی خود تمرکز دارید. بهتر است آهنگ‌هایی را پیدا کنید که آن‌ها را می‌شناسید و با نرخ ضربهای بین ۵۰ تا ۸۰ در دقیقه تنظیم شده‌اند. برای انجام این کار، از یک راهنما استفاده کنید تا تعداد “ضربها” را در ۱۵ ثانیه اول یک آهنگ بشمارید، و سپس آن عدد را در چهار ضرب کنید. در اینجا یک پلی‌لیست از آهنگ‌های در این دامنه آمده است، که شامل آهنگ‌های محبوبی است:

موسیقی 50 تا 80 در محل کار

موسیقی مورد علاقه شما

وقتی نوبت به انجام پروژه‌هایی می‌رسد که واقعاً برای انجامشان انگیزه ندارید، ممکن است گوش دادن به موسیقی‌هایی که دوست دارید کمک کند. تحقیقات نشان داده‌اند که گوش دادن به نوع موسیقی مورد علاقه‌تان می‌تواند خلق‌و خو و بهره‌وری شما را بهبود دهد. ترزا لسیوک، استادیار برنامه‌ی موسیقی درمانی در دانشگاه میامی، متوجه شد که انتخاب شخصی در موسیقی مهم است؛ علی‌الخصوص زمانی که باید تصمیم بگیرید که چه نوعی از موسیقی‌ در محل کار را گوش دهید، به ویژه برای کسانی که در کارهای خود مهارت متوسطی دارند. تحقیقات او نشان داد شرکت‌کنندگانی که به موسیقی مورد علاقه‌شان گوش می‌دادند، وظایف خود را سریع‌تر انجام می‌دادند و ایده‌های بهتری نسبت به کسانی که این‌کار را نمی‌کردند ارائه می‌دادند، زیرا موسیقی به آن‌ها کمک کرد تا احساس و خلق و خوی بهتری داشته باشند.

تنها زمانی که این موضوع صادق نبود، مواردی بود که موسیقی‌ای که شرکت‌کنندگان گوش می‌دادند، حواسشان را پرت می‌کرد، مثلاً ضرب‌آهنگ سریعی داشت یا ترانه‌های آن توجه آن‌ها را جلب می‌کرد. بنابراین، دفعه بعد که باید کوهی کاغذبازی داشته باشید یا روی یک کار متمرکز بمانید، موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش کنید.

 

موسیقی در محل کار

پلی‌لیست تمرکز

اگر به دنبال کمی تنوع برای گوش دادن موسیقی در محل کار هستید، در یوتیوب مجموعه‌های بی‌شماری وجود دارند که به طور خاص برای کمک به تمرکز شما تنظیم شده‌اند. مهم نیست چه نوع کاری انجام می‌دهید – نوشتن، خواندن، مطالعه، پر کردن صفحات اکسل یا هر چیز دیگری – یکی از این لیست‌های پخش به شما کمک خواهد کرد.

از این لینک می‌توانید لینک‌های این مقاله را در قالب‌های صوتی یا تصویری دانلود کنید.

 

اگر این پست را دوست داشتید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله منتخب 10 سریال درباره کارآفرینی را نیز مطالعه کنید.

5/5 - (7 امتیاز)

نویسنده

عطیه بورونی

دانش آموخته مقطع دکتری در رشته مهندسی صنایع گرایش تجزیه و تحلیل سیستم‌ها با بیش از 20 عنوان مقاله در نشریات علمی و بین المللی در حوزه‌های مدیریت منابع انسانی، مدیریت دانش، مدیریت پروژه و بازاریابی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای محصولات ناربن در حوزه جوایز تعالی/ کیفیت

عنوان جایزه | مدل

اظهارنامه

پرسشنامه خودارزیابی

ابزار تحلیل پرسشنامه

پروژه‌های بهبود

📌 جایزه ملی کیفیت ایران

برگزارکننده: سازمان ملی استاندارد
مدل: کیفیت جهان اسلام

اظهارنامه آماده سطح اهتمام
اظهارنامه سطح اشتهار/ تندیس

📌 جایزه ملی تعالی و پیشرفت

برگزارکننده: مرکز ملی تعالی و پیشرفت
مدل: تعالی EFQM 2013

اظهارنامه سطح گواهی تعهد
اظهارنامه سطح تقدیرنامه/ تندیس