مشاوره بازاریابی و توسعه فروش

فروش و بازاریابی دو فعالیت کلیدی در کسب و کار هستند که با یکدیگر بر یافتن سرنخ‌های افزایش فروش و درآمد شرکت اثرگذار می‌باشند. ما به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنیم تا مسیر استراتژیک خود را تعیین کنند، از طریق بکارگیری رویکردهای جدید بازاریابی، قابلیت‌های بازاریابی و فروش خود را توسعه دهند و با بهره‌گیری از فرصت‌های خود بتوانند ارزش و رشدی پایدار و حداکثری از بازار فعلی خود ایجاد نمایند. در این خصوص خدمات ذیل از سوی تیم ناربن به مشتریان ارائه می‌شود.

01

تدوین برنامه بازاریابی و استراتژی فروش

برنامه بازاریابی نقشه راهی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند اهداف خود را تعیین و مشتریان هدف خود را درک کرده و استراتژی‌های بازاریابی خود را اثرگذارتر پیاده‌سازی نمایند. استراتژی فروش به عنوان یکی از اجزای این برنامه، به منظور موقعیت‌یابی محصول یا خدمت در بازار و ایجاد مزیت رقابتی تدوین می‌شود. همکاران ما در ناربن به شما کمک می‌کنند تا بتوانید نقشه راهی متناسب با خود طراحی نمایید.

02

انجام مطالعات بازار

همکاران ما در شرکت به شما در ارزیابی کمی و کیفی بازار محصولات و خدمات کمک می‌کنند. انجام تحقیقات و مطالعات در خصوص اندازه بازار (حجم و ارزش)، بخش‌های مختلف مشتریان (بخش بندی)، الگوهای خرید، محیط رقابتی و مالی، قوانین و موانع ورود بخشی از خدمات قابل ارائه در این حوزه می‌باشند.

سوالات متداول

چه رویکردهای نوین بازاریابی در شرکت توسعه کسب و کار ناربن قابل ارائه می‌باشد؟

با توجه به نوع مشتریان هر کسب و کار، رویکردهای B2B و یا B2C مناسب و کارآمد مانند بازاریابی محتوایی، بازاریابی داده محور، سئو، بازاریابی اجتماعی، بازاریابی سبز و غیره جهت ارائه خدمات بازاریابی و توسعه فروش قابل انجام می‌باشد.

هزینه دریافت خدمات بازاریابی به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع و تعداد محصولات یا خدمات، ماهیت کسب و کار، حجم بازار، شرایط رقبا، میزان بلوغ کسب و کار در حوزه بازاریابی و رویکردها و ابزارهای مورد استفاده و مورد نیاز از عوامل اصلی اثرگذار بر میزان هزینه خدمات بازاریابی و توسعه فروش می‌باشد.

چه راهکارهایی برای افزایش فروش توسط شرکت ارائه می‌گردد؟

با توجه به تحلیل سبد محصولات، مطالعات و تحقیقات بازار، حوزه کسب و کار، راهکارهایی مانند تدوین برنامه بازاریابی (Marketing Plan)، تعیین استراتژی‌های فروش، تدوین راهبردهای تبلیغات و برندسازی، ورود به بازارهای بین المللی از طریق صادرات، تحلیل رقبا، تدوین سیاست‌های قیمت گذاری، بکارگیری رویکردهای نوین بازاریابی، تحلیل داده و ارزیابی عملکرد واحد بازاریابی در سازمان‌ها  توسط تیم ناربن قابل پیاده‌سازی می‌باشد.

من جهت بازاریابی محصولاتم قصد ورود و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی دارم، تیم ناربن چه کمکی می‌تواند انجام دهد؟

در صورتی که ورود به عرصه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مناسب کسب و کار شما باشد، تیم ناربن در امر تعیین راهبرد اجرایی و شناسایی شبکه‌های اجتماعی مناسب، تولید محتوا، سئو، برنامه ریزی کمپین‌ها و غیره می‌تواند به بازاریابی و توسعه فروش محصولات یا خدمات شما از طریق شبکه‌های اجتماعی کمک نماید.

مزایای بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) برای کسب و کار چیست؟

بازاریابی دیجیتال یکی از کارآمدترین روش‌های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است که دارای مزایایی مانند هزینه‌های پایین، قابلیت اندازه‌گیری و ارزیابی، قابلیت هدف گذاری و قابلیت رقابت پذیریدی می‌باشد. امروزه بازاریابی دیجیتال راهکاری موفق برای دستیابی به مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی است.

آیا استارتاپ من به بازاریابی نیاز دارد؟

بلی! هر استارتاپ (به عبارتی هر شرکت) از ابتدای شکل‌گیری نیاز به بازاریابی دارد. فرایند بازاریابی و توسعه فروش باید به صورت مستمر در استارتاپ مد نظر قرار گیرد و هزینه‌های آن را باید به منزله سرمایه‌گذاری تلقی نمود. بازاریابی عامل اصلی دیده شدن محصولات و خدمات در بازار می‌گردد. لذا برای استارتاپ خود هدف قرار دهید، برند بسازید، مخاطب خود را بشناسید، مسیرها و کانال‌های ارتباطی مناسب با مشتریان را بیابید، شبکه‌سازی کنید تا در راه رسیدن به اهداف خود بیش از پیش موفق باشید.