سرگرمی‌های مدیریتی

جام زندگی: درس‌های جام جهانی برای مدیران کسب و کار

درس‌های جام جهانی برای مدیران

بدون شک، جام جهانی فوتبال برای میلیاردها طرفدار فوتبال، بزرگترین آوردگاه فوتبال در دنیا است و هر سال بر جذابیت‌های آن افزوده می‌شود. تماشای جام جهانی فوتبال در طول سال‌ها گسترده‌تر و گسترده‌تر شده است. سال 2022 در قطر، بیست و دومین دوره این مسابقات از 20 نوامبر تا 18 دسامبر برگزار می‌شود و نوید باشکوه‌ترین، پربیننده‌ترین و گران‌ترین نمایش را می‌دهد. حدود یک قرن برگزاری و مدیریت اجرایی این رویداد، بیانگر وجود درس‌های جام‌جهانی برای مدیران است.

با این وجود، این رقابت چیزی فراتر از استادیوم‌های پیشرفته، فوتبال جدید و متحول، مشاهده پیشرفت‌‌های تکنولوژی یا جریان‌های مالی کلان خرید کالاها و محصولات فیفا است. بلکه این رویداد در خصوص 32 تیم ملی است که از جمع بهترین بهترین‌ها با هم رقابت می‌کنند و امیدها و رویاهای کل جهان را در این روند به تسخیر خود درمی‌آورند.

علاوه بر موضوعات ورزشی، چیزهای زیادی برای یادگیری از جام جهانی وجود دارد؛ چه برای طرفداران فوتبال، چه برای مدیران و صاحبان کسب و کارها. در رابطه با این مسابقات، در اینجا درس‌های جام جهانی برای مدیران را که از جام‌های جهانی گذشته الهام گرفته شده است، معرفی می‌کنیم.

فهرست مطالب

عملکرد مهم‌تر از برندسازی است

به لطف بازاریابی درخشان و موفقیت‌های لیگ جزیره، تیم ملی انگلیس همواره در میان محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال در جهان قرار دارد. با این حال، موفقیت به طور کامل به کسب و کار بستگی ندارد و سوابق نشان می‌دهد که سه شیر هیچگاه نتوانسته‌اند انتظارات را در جام‌های جهانی گذشته برآورده کنند.

بله، برندسازی و بازاریابی مهم هستند و برای جلب توجه مشتریان بسیار مهم هستند. با این حال، این دو مفهوم تنها در صورتی به کمک کسب و کار شما می‌آیند و می‌توانند ارزش‌آفرینی کنند که متمرکز و حرفه‌ای باشید، اهداف را برآورده کنید و با تمام وجود به مشتریان خدمت کنید.

درس‌های جام جهانی برای مدیران - 1

استعداد موفقیت را تضمین نمی‌کند

همانند بازاریابی، استعداد و مهارت‌ها تنها در صورتی می‌توانند به موفقیت تیم‌ها کمک کنند که با سخت‌کوشی، نظم و انضباط همراه شوند. در واقع، نمونه‌های زیادی از تیم‌های با استعداد (مانند برزیل در سال 1966 و اسپانیا در سال 2014) وجود داشتند که در رویارویی با حریفان نه چندان برجسته شکست خوردند و از رقابت کنار گذاشته شده‌اند.

بنابراین، از درس‌های جام جهانی برای مدیران این است که تکیه بر دستاوردها و استعدادهای افراد به پیروزی منجر نمی‌شود؛ بلکه با تمرکز، فداکاری، تلاش و خودباوری می‌توانید از دستاوردها و استعدادهای افراد کمک بگیرید و در رقابت‌ها پیروز شوید.

درس‌های جام جهانی برای مدیران - 2

جامعه حامی نقش حیاتی دارد.

اشتیاق و وفاداری هواداران به بسیاری از تیم‌ها در جام جهانی کمک کرده است. مثال بارز این موضوع، کمپین موفق ایسلند در جام جهانی 2018 روسیه است که به فداکاری هواداران این تیم و کف زدن‌های آن‌ها لقب رعد و برق وایکینگ‌ها داده شده است.

 با این حال، ارتباط قوی یک روزه ایجاد نمی‌شود، به همین دلیل است که مدیران و صاحبان کسب و کار باید در راستای ایجاد یک جامعه حمایت‌کننده تلاش کنند.

به یاد داشته باشید که وفاداری از اعتماد ناشی می‌شود و برای به دست آوردن حمایت و وفاداری مشتریان، همکاران و اعضای تیم، همیشه باید تلاش کرد و آنچه را که درست است، انجام داد.

درس‌های جام جهانی برای مدیران - 3

باور همه چیز است

هیچ کس برای کامرون در جام جهانی 1990 ایتالیا شانسی قائل نبود. تیمی از افراد ناشناخته با تعداد انگشت شمار بازیکنان حرفه‌ای که همه انتظار داشتند در بازی افتتاحیه مقابل آرژانتین قدرتمند شکست بخورد و به سرعت از رقابت‌ها حذف شود.

با این حال، اتفاقی که افتاد، یکی از بزرگترین افسانه‌های تاریخ جام جهانی بود. بازیکنان جنگجوی کامرون با خودباروی، مدافع عنوان قهرمانی را قبل از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی شکست دادند!

 آیا شیرهای رام نشدنی آفریقا به تحلیل‌های کارشناسی مخالف که آن‌ها را ندیده گرفته بودند، توجهی کردند؟ آیا از مواجهه با آرژانتین واهمه داشتند؟ شاید. اما کاری که آن‌ها نیز انجام دادند، مانند همه کارآفرینانی که با انتقاد مواجه شده‌اند، این است که بدون توجه به توانایی‌ها و هدف خود، به پیش بروند.

درس‌های جام جهانی برای مدیران - 4

باخت پایان کار نیست

با پنج عنوان قهرمانی، هیچ شک و شبهه‌ای نیست که تیم شماره 1 در تاریخ جام جهانی، تیمی به جز برزیل نیست. با این حال، این تیم به اندازه جام‌هایی که بدست آورده است، جام از دست داده است. به عنوان مثال، در سال 1982، تیم ملی برزیل با وجود آنکه اصیل و باانگیزه بازی کرد، هیچ‌گاه مقام قهرمانی کسب نکرد تا یکی از تیم‌های قدرتمند ناکام نام بگیرد.

 بله، موفقیت در فوتبال، مانند کسب و کار، غالباً مستلزم دستیابی به اهداف است. با این وجود، امکان دارد با وجود عدم موفقیت، از نظر مشتریان و همتایان خود برنده باشید. از درس‌های جام جهانی برای مدیران این است که در رویکرد خود در سطح جهانی و معتبر باشید و همیشه همه تلاش خود را بکنید.

درس‌های جام جهانی برای مدیران - 5

گلزنی نیاز به تلاش دارد

موفقیت، مثل پیاده‌روی در مسیر صاف و خوش آب و هوا نیست؛ بلکه برای آن‌که به عنوان یکی از بهترین‌ها قلمداد شوید، باید تلاش بیشتری کنید. نزدیک به یک قرن است که جام جهانی به ما نشان داده است که افتخار برای کسانی است که آن را می‌خواهند، باور دارند و برای رسیدن به آن به سختی تلاش می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

عطیه بورونی

دانش آموخته مقطع دکتری در رشته مهندسی صنایع گرایش تجزیه و تحلیل سیستم‌ها با بیش از 20 عنوان مقاله در نشریات علمی و بین المللی در حوزه‌های مدیریت منابع انسانی، مدیریت دانش، مدیریت پروژه و بازاریابی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای محصولات ناربن در حوزه جوایز تعالی/ کیفیت

عنوان جایزه | مدل

اظهارنامه

پرسشنامه خودارزیابی

ابزار تحلیل پرسشنامه

پروژه‌های بهبود

📌 جایزه ملی کیفیت ایران

برگزارکننده: سازمان ملی استاندارد
مدل: کیفیت جهان اسلام

اظهارنامه آماده سطح اهتمام
اظهارنامه سطح اشتهار/ تندیس

📌 جایزه ملی تعالی و پیشرفت

برگزارکننده: مرکز ملی تعالی و پیشرفت
مدل: تعالی EFQM 2013

اظهارنامه سطح گواهی تعهد
اظهارنامه سطح تقدیرنامه/ تندیس