بازاریابی

بهترین کتابهای رایگان بازاریابی الکترونیکی: معرفی و دانلود

در عصر دیجیتال امروزی، بازاریابی الکترونیکی جزء ضروری هر استراتژی تجاری موفقی شده است. با استفاده گسترده از اینترنت، گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی الکترونیک فرصت‌های بی‌نظیری را برای ارتباط با مشتریان، افزایش دیده شدن برند و افزایش رشد کسب‌وکار ارائه می‌دهد. بازاریابی الکترونیکی مزایای زیادی دارد که از میان آنها به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

دسترسی جهانی:
یکی از مزیت های اصلی بازاریابی الکترونیکی توانایی آن در دستیابی به مخاطبان گسترده در مقیاس جهانی است. از طریق کانال‌های دیجیتالی مختلف مانند وب‌سایت‌ها، موتورهای جستجو، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی، کسب‌وکارها می‌توانند با مشتریانی از نقاط مختلف جهان ارتباط برقرار کنند. این دسترسی جهانی موانع جغرافیایی را از بین می برد و به شرکت ها این امکان را می دهد که پایگاه مشتریان خود را فراتر از مرزهای سنتی گسترش دهند. علاوه بر این، بازاریابی الکترونیکی دسترسی را تضمین می‌کند، زیرا مشتریان بالقوه می‌توانند در هر زمان و از هر مکان به اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات دسترسی داشته باشند و راحتی و فوریت را تسهیل کند.

هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته:
بازاریابی الکترونیکی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که جمعیت‌شناسی، علایق و اولویت‌های خاص را با دقت هدف قرار دهند. از طریق تجزیه و تحلیل داده‌ها و ابزارهای ردیابی پیشرفته، شرکت‌ها می‌توانند بینش‌های ارزشمندی در مورد رفتار مصرف‌کننده جمع‌آوری کنند و آنها را قادر می‌سازد تا کمپین‌های بازاریابی شخصی و مرتبط ایجاد کنند. این سطح از سفارشی‌سازی تجربیات مشتری را افزایش می‌دهد، نرخ تبدیل را بهبود می‌بخشد و وفاداری بلندمدت مشتری را تقویت می‌کند. بازاریابی الکترونیکی با تطبیق پیام‌های بازاریابی برای نیازهای فردی، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا ارتباطات معناداری برقرار کنند و روابط قوی‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنند.

مقرون به صرفه بودن و نتایج قابل اندازه گیری:
در مقایسه با روش های بازاریابی سنتی، بازاریابی الکترونیکی راه حل های مقرون به صرفه ای را برای مشاغل در هر اندازه ارائه می دهد. کانال‌های تبلیغات دیجیتال، مانند کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک (PPC) و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، امکان تخصیص بودجه انعطاف‌پذیر را فراهم می‌کنند و تضمین می‌کنند که کسب‌وکارها بیشترین بهره را از سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی خود می‌برند. علاوه بر این، بازاریابی الکترونیکی ابزارهای ردیابی و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی را فراهم می کند و شرکت ها را قادر می سازد تا اثربخشی کمپین های خود را به طور دقیق نظارت کنند. با اندازه‌گیری شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) مانند ترافیک وب‌سایت، نرخ تبدیل و تعامل با مشتری، کسب‌وکارها می‌توانند تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را اتخاذ کنند، استراتژی‌های خود را بهینه کنند و بازگشت سرمایه (ROI) خود را به حداکثر برسانند.

تعامل و تعامل:
بازاریابی الکترونیکی بسترهای تعاملی را فراهم می کند که ارتباط دو طرفه بین مشاغل و مشتریان را تشویق می کند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و انجمن‌ها امکان تعامل مستقیم را فراهم می‌کنند، جایی که مشتریان می‌توانند بازخورد ارائه دهند، سؤال بپرسند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. این تعامل حس جامعه را تقویت می‌کند و اعتماد ایجاد می‌کند، زیرا کسب‌وکارها می‌توانند به‌سرعت به سؤالات مشتری پاسخ دهند و نگرانی‌ها را در زمان واقعی برطرف کنند. علاوه بر این، بازاریابی الکترونیکی کسب و کارها را قادر می‌سازد تا محتوای جذابی مانند ویدیوها، اینفوگرافیک‌ها و تبلیغات تعاملی ایجاد کنند و توجه مشتریان را به خود جلب کرده و آگاهی از برند را افزایش دهند.

مزیت رقابتی و سازگاری:
در یک چشم انداز تجاری رقابتی شدید، پذیرش بازاریابی الکترونیکی برای به دست آوردن مزیت رقابتی بسیار مهم است. شرکت‌هایی که از کانال‌های دیجیتال به‌طور مؤثر استفاده می‌کنند، می‌توانند خود را از رقبای خود متمایز کنند و ارزش‌های منحصربه‌فرد خود را به نمایش بگذارند و اعتبار برند را ایجاد کنند. علاوه بر این، بازاریابی الکترونیکی امکان استراتژی های چابک و سازگار را فراهم می کند. کسب‌وکارها می‌توانند به سرعت کمپین‌ها، پیام‌رسانی و هدف‌گیری خود را بر اساس روندهای بازار و بازخورد مشتری به‌سرعت تنظیم کنند. این انعطاف‌پذیری تضمین می‌کند که کسب‌وکارها مرتبط باقی می‌مانند و به خواسته‌های مصرف‌کننده در حال تغییر پاسخگو هستند و در نهایت باعث رشد و موفقیت پایدار می‌شوند.

اگر می‌خواهید در مورد بازاریابی دیجیتال دانش را از متخصصین بیاموزید اما منابع محدودی دارید، یا حتی نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این مطلب برای شما مناسب است. ما 20 عنوان کتاب‌ الکترونیکی فوق‌العاده‌ را در مورد نکات بازاریابی الکترونیک، از سئو، ساخت محتوا و کتاب‌هایی مخصوص افراد مبتدی، گردآوری کردیم. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب هم فراهم گردیده است.

فهرست مطالب

1) بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک توسط HubSpot

برای این کتاب الکترونیکی، HubSpot با کارشناسان MOO همکاری کرد تا یک راهنما برای کسب‌وکارهای کوچک بسازد. این کتاب همه چیزهایی را که استارت‌آپ‌ها باید در مورد بازاریابی درون‌گرا بدانند را ارائه می‌دهد و دامنه وسیعی از نحوه آزمایش، یادگیری و رشد در یک چشم‌انداز بازاریابی آنلاین را ارائه می‌کند.

این کتاب الکترونیکی خوانندگان را از طریق راه‌های در دسترس برای به حداکثر رساندن منابع و کسب بیشترین سود از بازاریابی، راهنمایی می‌کند. برای کانال‌هایی مانند فیس بوک، گوگل و توییتر به کمک نیاز دارید؟ “بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک” به شما کمک خواهد کرد.

کتاب بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک
کتاب بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

اگر به دنبال یک فروشگاه کامل برای نحوه شروع یک استراتژی بازاریابی دیجیتال کاربردی از پایه هستید، این کتاب الکترونیکی برای شماست. حتی الگوها و نمونه‌های عینی را ارائه می‌دهد که به شما در سازماندهی استراتژی‌های خود کمک می‌کند.

2) گزارش روند رسانه های اجتماعی توسط HubSpot

این گزارش 2022 از HubSpot و Talkwalker به خوانندگان خلاصه‌ای از آنچه را که از روندهای فعلی رسانه‌های اجتماعی انتظار می‌رود را ارائه می‌دهد. ماهیت صنعت خود را بفهمید و یاد بگیرید که چگونه استراتژی بازاریابی خود را برای استفاده در رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر تطبیق دهید.

گزارش روند رسانه های اجتماعی
گزارش روند رسانه های اجتماعی

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این گزارش به خوانندگان، اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه TikTok و Metaverse در حال تغییر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هستند، را ارائه می‌دهد و به شما توصیه می‌کند که چگونه استراتژی خود را با آن تطبیق دهید تا بیشترین ROI را داشته باشید.

3) سئوی فنی پیشرفته: راهنمای کامل توسط مجله موتورهای جستجو

آیا از قبل با اصول اولیه سئو آشنا هستید و آماده ارتقا سطح هستید؟ این راهنمای پیشرفته از مجله موتور جستجو همان چیزی است که شما نیاز دارید. این راهنما به بهترین شیوه های URL مناسب SEO، خطاهای 404، نقشه های سایت XML، کدهای وضعیت HTTP و موارد دیگر می پردازد. این کتاابی برای تمام نیازهای فنی سئوی شما است.

کتاب سئوی فنی پیشرفته: راهنمای کامل توسط مجله موتورهای جستجو
کتاب سئوی فنی پیشرفته: راهنمای کامل توسط مجله موتورهای جستجو

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب الکترونیکی ابزارهای مورد نیاز برای بهبود سرعت صفحه و انجام ممیزی عمیق وب سایت برای بهبود سلامت و عملکرد کلی وب سایت را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

4) SEO برای ویدیو توسط Simplilearn

اگر به دنبال بهبود استراتژی بازاریابی ویدیویی خود هستید یا از ابتدا می خواهید آن را ایجاد کنید، این کتاب الکترونیکی از Simplilearn، می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.
ثابت شده است که محتوای ویدیویی بسیار جذاب‌تر از متن است، به طوری که پلتفرم هایی مانند YouTube بیش از 2 میلیارد کاربر در ماه دارد.
این راهنما یک نمای کلی سریع و قابل دسترس از نحوه استفاده از YouTube Studio، هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار و نحوه ردیابی عملکرد ویدیو به شما می‌دهد.

کتاب سئو برای ویدیو
کتاب سئو برای ویدیو

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب الکترونیکی به بازاریابان می‌آموزد که چگونه یک استراتژی محتوای ویدیویی ایجاد کنند که کارآمد باشد و چگونه از ابزارهایی مانند YouTube Studio برای مدیریت و ردیابی تجزیه و تحلیل ویدیوی خود استفاده کنند.

5) بازاریابی محتوایی: راهنمای کامل برای مبتدیان در رابطه با آنچه واقعا کار می‌کند

تیم تحقیقاتی SEJ کتاب الکترونیکی جامعی را گردآوری کردند که بر چگونگی ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوایی برای کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند تمرکز دارد. بازاریابی محتوا شامل جذب سرنخ و رشد کسب‌وکار شما می‌شود اما تنها در صورتی که به طور موثر انجام شود.
این کتاب الکترونیکی برای هرکسی است که خواهان یک استراتژی بازاریابی محتوایی موفق است.

کتاب بازاریابی محتوایی
کتاب بازاریابی محتوایی

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب درک شما از بازاریابی محتوایی را بهبود می‌دهد تا بتوانید سود بیشتری را برای کسب‌و‌کارتان به ارمغان بیاورید.

6) چگونه یک برنامه نسل پیشرو اینترنت در کلاس جهانی بسازیم اثر پیتر گیشکر

اگر می خواهید بدانید که چگونه مشتریان هدف بیشتری را به کسب‌و‌کار آنلاین خود جذب کنید، این کتاب الکترونیکی مفید خواهد بود. پیتر گایشکر، نویسنده، دوره‌ای مختصر و کاربردی را در بهبود تولید سرنخ‌هایتان را ارائه می‌دهد.
نکات کاربردی در مورد جذب مشتری، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، و نحوه هدف گذاری مجدد محتوا برای تولید سرنخ دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، این کتاب الکترونیکی در مورد نحوه عملکرد آنلاین قیف‌های فروش و نحوه اجرای طرح تبلیغات آنلاین برای هدایت ترافیک داخل وب‌سایتمان استفاده کنیم.

کتاب چگونه یک برنامه نسل پیشرو اینترنت در کلاس جهانی بسازیم
کتاب چگونه یک برنامه نسل پیشرو اینترنت در کلاس جهانی بسازیم

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب دستورالعمل های گام به گام برای نحوه ساخت یک برنامه تولید سرنخ ارائه می‌دهد و آن را به گزینه‌ای عالی برای تازه‌واردان تبدیل می‌کند. علاوه بر این، نکاتی را برای کاهش هزینه‌های تبلیغات آنلاین ارائه می‌دهد.

7) از تعداد کلیک‌هایتان بهره ببرید: راهنمای شما برای ساخت سرنخ‌هایی که تبدیل به مشتری می‌شوند

با این کتاب الکترونیکی از پلتفرم بازاریابی محتوایی Uberflip، با یادگیری بهترین روش‌ها در خصوص شخصی‌سازی محتوا و ایجاد تجربیاتی که بازدیدکنندگان از آن لذت می‌برند، بیشترین بهره را از سرنخ‌های خود ببرید.
علاوه بر این، این راهنما به اصول اولیه امتیازدهی به سرنخ‌ها و تست A/B می‌پردازد تا به کاربران کمک کند تا مشخص کنند چه چیزی برای کمپین‌هایشان کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.

کتاب از تعداد کلیک‌هایتان بهره ببرید
کتاب از تعداد کلیک‌هایتان بهره ببرید

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

اگر در ایمیل مارکتینگ به سطح ثابتی رسیده‌اید و پیشرفتی نداشته‌اید، این کتاب الکترونیکی استراتژی های دیگری از جمله بهبود اتوماسیون ایمیلیتان را برای رهایی از رکود، به شما آموزش می‌دهد.

8) راهنمای عمیق برای ایجاد کمپین‌های موثر بازاریابی درونگرا توسط HubSpot

در این کتاب الکترونیکی، با استفاده از Hootsuite، Litmus، monday.com، Canva، Hopin، و Google Suite بهترین شیوه‌های بازاریابی دیجیتال را خواهید آموخت تا کمپین خود را از سطح ایده‌پردازی به اجرا ببرید.

کتاب راهنمای عمیق برای ایجاد کمپین‌های موثر بازاریابی درونگرا
کتاب راهنمای عمیق برای ایجاد کمپین‌های موثر بازاریابی درونگرا

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این راهنما نمونه‌های ملموسی را ارائه می‌کند که چگونه تیم بازاریابی شما می‌تواند از همه ابزارهای ذکر شده در بالا برای ایجاد، مدیریت و تجزیه و تحلیل کمپین‌ها استفاده کند در واقع این کتاب همه چیزی است که لازم است برای اجرای کمپین بدانید.

9) راهنمای کامل برای بهبود اینفلونسر مارکتینگ‌تان توسط شین بارکر

در مورد مزایای واقعی استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ مطمئن نیستید؟ اجازه دهید این راهنمای شین بارکر، عدم اطمینان شما را کاهش دهد. با کمک این کتاب با مضرات و مفاید اینفلونسر مارکتینگ آشنا شوید.
شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک طرح جذاب ایجاد کنید، بهترین اینفلونسر‌ها را برای کسب‌وکار خود بیابید و چگونه نرخ بازگشت سرمایه‌یتان را بر اساس تلاشتان بسنجید.

کتاب راهنمای کامل برای بهبود اینفلونسر مارکتینگ‌تان
کتاب راهنمای کامل برای بهبود اینفلونسر مارکتینگ‌تان

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب الکترونیکی به شما درک کاملی از نحوه استفاده موثر از اینفلوئنسر مارکتینگ برای افزایش بازگشت سرمایه (ROI) کمپین‌های دیجیتالی خود، انتخاب اینفلوئنسرهای مناسب تا ایجاد طرح‌های جذاب را ارائه می‌دهد.

10) راهنمای بازاریابی در فیسبوک توسط Contently

فیسبوک در دل خود ابزار‌های مفیدی را برای بازاریابان ارائه می‌دهد که می‌تواند آن‌ها را در بازاریابی‌شان یاری کنند. این کتاب شما در مسیر استفاده از این ابزار‌ها راهنمایی خواهد کرد.

این کتاب به شما یک بررسی عمیق در مورد نحوه عملکرد فیس بوک در زمان همسو شدن با استراتژی‌های بازاریابی می دهد و یک لنز بازاریابی محتوا در مورد نحوه جذب مشتریان جدید و فعلی قرار می دهد. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه ابزارهای فیس بوک می توانند در هر جایگاهی برای شما مفید باشند، این کتاب الکترونیکی همان چیزی را که می‌خواهید به شما ارائه می‌دهد.

کتاب راهنمای بازاریابی در فیسبوک
کتاب راهنمای بازاریابی در فیسبوک

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب ضروریات و ملزومات تبلیغات را در فیسبوک ارائه می‌دهد که به نوبه‌ی خود می‌تواند برای مخاطبین بسیار جذاب باشد.

11) راهنمای مبتدیان برای بازاریابی آنلاین توسط Wrike

این راهنما به شما می‌گوید که مسیر دیجیتال‌ مارکتینگ چه تغییری را متحمل شده است و شما چگونه می‌توانید در این فضایی که دائما تغییر می‌کند تبدیل به یک دیجیتال مارکتر در سطح استادی شوید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه از ایمیل، توییتر و یوتیوب برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر استفاده کنید.

کتاب راهنمای مبتدیان برای بازاریابی آنلاین
کتاب راهنمای مبتدیان برای بازاریابی آنلاین

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه رویکردهای جدیدی در بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید، چگونه از ابزارهای ضروری استفاده کنید و چگونه پیگیری کنید که چه چیزی به شرکت شما کمک بیشتری کرده و می‌کند.

12) راهنمای قطعی برای تولید سرنخ با تبلیغات فیسبوک توسط AdEspresso

کتاب الکترونیکی AdEspresso بر تولید سرنخ تمرکز دارد که تنها یک کانال را هدف قرار می‌دهد: تبلیغات فیس بوک. این کتاب شما را در روند گسترش دسترسی و یافتن مخاطبان جدید با استفاده از تبلیغات فیسبوک راهنمایی می‌کند. همچنین به شما درکی استراتژیک را از این ابزار فیسبوک می‌دهد تا بتوانید نرخ بازگشت سرمایه‌یتان را به حداکثر برسانید.
همچنین می‌آموزید که چگونه از ابزارهای تبلیغاتی برای جذب مخاطبان خود استفاده کنید، و به پرورش سرنخ، ساخت صفحات فرود و نحوه مدیریت کمپین‌های خود بپردازید. اگر می‌خواهید در مورد چگونگی کامل کردن استراتژی تبلیغات فیسبوک خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، این کتاب الکترونیکی به شما بسیار کمک خواهد کرد.

کتاب راهنمای قطعی برای تولید سرنخ با تبلیغات فیسبوک
کتاب راهنمای قطعی برای تولید سرنخ با تبلیغات فیسبوک

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این استراتژی‌ها در این کتاب برای چندین بخش از جمله ایکامرس، آژانس‌های بازاریابی و کسب‌وکارهای کوچک قابل اجرا هستند.

13) راهنمای مبتدیان برای SEO توسط Moz

این سری از مقالات که توسط تیم Moz گردآوری شده است مانند یک کتاب الکترونیکی فرمت شده‌اند. این یک درس مقدماتی مفصل در مورد نحوه استفاده از سئو برای رشد کسب‌وکار خود در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.
درکنار اینکه این کتاب به شما در رابطه با نحوه‌ی عملکرد موتور‌های جستجو اطلاعات خوبی را ارائه می‌دهد، این کتاب الکترونیکی اصولی برای سازگاری وب سایت خود با نتایج موتورهای جستجو را نیز بیان‌ ‌می‌کند. شما در این کتاب با تحقیقات کلمات کلیدی و اینکه چگونه محتوای شما بر رتبه موتور جستجو تأثیر می‌گذارد، آشنا خواهید شد.

کتاب راهنمای مبتدیان برای SEO
کتاب راهنمای مبتدیان برای SEO

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این راهنمای Moz، استراتژی‌هایی را توضیح می‌دهد که محتوایی را که به مخاطبان ارائه می‌دهید برای موتورهای جستجو دوست‌داشتنی‌تر کنید و به شما یاد می‌دهد که چگونه درک درستی در مورد نحوه تعامل مخاطبان هدف خود با موتورهای جستجو ایجاد کنید.

14) الهام بگیرید: 40 مثال برای پیشبرد بازاریابی محتوایی توسط موسسه بازاریابی محتوا

اگر با بازاریابی محتوا راحت هستید، اما می‌توانید از مقداری الهام برای کمپین بعدی خود استفاده کنید، این کتاب می تواند برایتان یک منبع عالی باشد. کتاب الهام بگیرید نمونه هایی از 40 سازمان B2B و B2C می‌آورد که با تلاش‌های بازاریابی خود از رقبا پیشی گرفتند.
خواندن این کتاب الکترونیکی آسان است و شما خواهید فهمید که چگونه برنامه ریزی محتوای خود را سازماندهی کنید و حضور برند خود را به صورت آنلاین افزایش دهید.

کتاب الهام بگیرید: 40 مثال برای پیشبرد بازاریابی محتوایی
کتاب الهام بگیرید: 40 مثال برای پیشبرد بازاریابی محتوایی

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

با نشان دادن نمونه‌هایی از نحوه استفاده برندهای دیگر از فرمت های خلاقانه و زوایای بازاریابی مختلف، خوانندگان می توانند آنچه را که واقعا کار می‌کند و استراتژی‌های مشابه را در کمپین‌های خود پیاده‌سازی کنند.

15) راهنمای مقدماتی بازاریابی دیجیتال توسط Simplilearn

این کتاب الکترونیکی تاریخچه گسترده‌ای از بازاریابی دیجیتال و قدم‌هایی که اکنون بازاریابی دیجیتال به امروز رسیده است را بررسی می‌کند. پس از اینکه این تاریخچه را فهمیدید، کتاب شما را با کانال‌های متفاوت دیجیتال مارکتینگ، مانند وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت خودتان، آشنا می‌کند.
شما اهمیت درک مخاطبان هدف خود و اینکه چگونه استراتژی‌های شما باید مشتری را در اصل قرار دهد، یاد خواهید گرفت.

کتاب راهنمای مقدماتی بازاریابی دیجیتال
کتاب راهنمای مقدماتی بازاریابی دیجیتال

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب برای مبتدیان عالی است، این کتاب یک نمای کلی از صنعت بازاریابی دیجیتال و فرصت‌های شغلی موجود در آن را ارائه می‌دهد.

16) راهنمای بازاریابی برای TikTok برای تجارت توسط HubSpot

اگر TikTok را فقط یک برنامه رقص برای نوجوانان می‌دانید پس فرصت را از دست داده‌اید. این پلتفرم ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر در 150 کشور جهان دارد. بازاریابان و مشاغل باهوش به محبوبیت این برنامه توجه کرده‌اند و این پلتفرم به سرعت تبدیل به یک دارایی برای شرکت‌هایی شده است که به دنبال بازاریابی محصولات خود هستند.
برای تازه‌کارها، این کتاب، نحوه استفاده از پلتفرم را از ابتدا توضیح می‌دهد. شما اصول اولیه انواع تبلیغات TikTok را که می‌توانید ایجاد کنید به همراه نحوه بازاریابی کسب‌وکار خود را در این پلتفرم را خواهید آموخت.

کتاب راهنمای بازاریابی برای TikTok برای تجارت
کتاب راهنمای بازاریابی برای TikTok برای تجارت

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب الکترونیکی نکاتی را در مورد تمام جنبه‌های ایجاد ویدیوی TikTok، از طول تا زیرنویس و دستورالعمل‌های دسترس‌پذیری را ارائه می‌دهد. اگر در این پلتفرم تازه کار هستید، این می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

17) 5 راه برای افزایش فروش از تبلیغات آنلاین توسط آژانس گلدیاتا

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید که قبلاً در تبلیغات دیجیتال فعالیت داشته‌اید، اما به نتایجی که می‌خواستید نرسیده‌اید، این گزارش از آژانس گلدیاتا برای شماست.
این راهنما به شما می‌آموزد که چگونه از گوگل، گروه‌های فیسبوک و انجمن‌های صنعتی برای استفاده از علایق مشتریان احتمالی خود و ایجاد تبلیغاتی که برای آنها جذاب باشد استفاده کنید. یاد بگیرید که چگونه بهتر بنویسید و برای مشتریان بالقوه ارزش قائل شوید تا تبدیل به مشتریتان شوند.

کتاب 5 راه برای افزایش فروش از تبلیغات آنلاین
کتاب 5 راه برای افزایش فروش از تبلیغات آنلاین

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

این کتاب الکترونیکی برای کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند و همچنین کسانی که تلاش کرده‌اند و شکست خورده‌اند عالی است، زیرا به خوانندگان می‌آموزد که چگونه خریداران بالقوه را به‌درستی هدف قرار دهند و تبدیل کنند.

18) راهنمای کامل برای افزایش رتبه گوگل توسط Web Ascender

این کتاب یک منبع عالی برای کسانی است که تازه وارد سئو شده‌اند، زیرا این کتاب الکترونیکی نمای کلی خوبی از نحوه رتبه بندی محتوای شما توسط گوگل و کارهایی که می‌توانید برای بهبود رتبه خود انجام دهید را ارائه می دهد. شما در مورد کلمات کلیدی، استراتژی‌های بازاریابی محتوا و نحوه اندازه گیری ثمربخشی تلاش خود خواهید آموخت.

کتاب راهنمای کامل برای افزایش رتبه گوگل
کتاب راهنمای کامل برای افزایش رتبه گوگل

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

ویژگی این کتاب این است که در آن مطالب بسیار ساده و قابل فهم بیان شده‌اند. شما در این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه عملکرد خود را در سئو بررسی کنید. این یک نقطه شروع خوب برای کسانی است که به تازگی سئو را شروع کرده‌اند.

19) راهنمای میدانی برای 4 نوع معیار بازاریابی محتوا توسط جی بائر

آیا می خواهید درک قوی از نحوه اندازه گیری بازگشت سرمایه (ROI) تلاش‌های بازاریابی خود داشته باشید؟ این کتاب الکترونیکی معیار‌های دیجیتال مارکتینگ را برایتان شفاف می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چگونه از بازاریابی محتوا برای دستیابی به اهداف تجاری خود استفاده کنید.

کتاب راهنمای میدانی برای 4 نوع معیار بازاریابی محتوا
کتاب راهنمای میدانی برای 4 نوع معیار بازاریابی محتوا

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

نویسنده Jay Baer دقیقاً نحوه تجزیه و تحلیل معیارهای تولید سرنخ، معیارهای فروش، معیارهای مصرف و معیارهای اشتراک را توضیح می‌دهد. به همین علت این کتاب،‌ می‌تواند یک انتخاب عالی برای بازاریابان جدیدی باشد که به دنبال درک بهتر گزارش‌ها هستند.

20) کتاب الکترونیکی راه اندازی رسانه دیجیتال 10 دلاری توسط مایکل جی شیمر

اگر در حال ساختن کسب‌وکار خود از پایه هستید و به کمک کمی نیاز دارید، هدف این کتاب راهنمایی شما در رابطه با فرآیند شروع یک کسب‌و‌کار است. این کتاب الکترونیکی برای کسانی است که از سطح صفر می‌خواهند با ایجاد استراتژی رسانه دیجیتال آنلاین شروع ‌کنند.
این به شما کمک می‌کند تا استراتژی شبکه‌های اجتماعی، سئو، اینفلونسر مارکتینگ و چگونگی تبدیل شدن به یک کارآفرین دیجیتالی موفق را به تصویر بکشید. اگر در فضایی هستید که برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان باید چند کار انجام دهید، به این کتاب الکترونیکی نگاهی بیندازید.

کتاب کتاب الکترونیکی راه اندازی رسانه دیجیتال 10 دلاری
کتاب کتاب الکترونیکی راه اندازی رسانه دیجیتال 10 دلاری

چرا ما این کتاب الکترونیکی را دوست داریم؟

راه اندازی رسانه دیجیتال 10 دلاری برای مبتدیان عالی است زیرا درک اطلاعات را برای تازه واردان آسان می‌کند و تمام مبانی استراتژی رسانه‌های اجتماعی و SEO را در یک کتاب پوشش می‌دهد.

دانش دیجیتال مارکتینگ خود را افزایش دهید

فضای دیجیتال دائما در حال تغییر است. فرصت‌های جدیدی به وجود می‌آیند. اتفاقاتی در این بستر می‌افتد که مسیر قبلی را به طور کل خراب می‌کند. مثلا در حوزه سئو اگر قبلا به تعداد انبوه در یک روز بک لینک می‌ساختید احتمالا به رتبه یک گوگل می‌رسیدید اما اگر اکنون همچین کاری را انجام دهد احتمال اینکه توسط گوگل پنالتی شوید بسیار زیاد می‌شود. بنابراین استراتژی‌هایی که قبلا جواب می‌دادند امروز ممکن است که دیگر جواب ندهند. شاید 10 سال قبل کمتر کسی اهمیتی به ویدیو مارکتینگ می‌داد اما اکنون اوضاع تغییر کرده است و حال ویدیو مارکتینگ از جذاب‌ترین حوزه‌ها در مارکتینگ می‌باشد.
به دلیل این تغییرات متفاوت دیجیتال‌مارکتر‌ها نیاز دارند که اطلاعات خود را بروز نگه دارند تا فرصت‌های بالقوه موجود را از دست ندهند. ترند‌هایی در بازار ایجاد می‌شود که می‌تواند شرایط کسب‌و‌کار شما را به طور کل تغییر دهد. نکته اینجاست که در نهایت چه کسی از این فرصت حداکثر بهره را خواهد برد شما یا رقبایتان؟

5/5 - (2 امتیاز)

نویسنده

تیم تولید محتوای ناربن

تیم تولید محتوای ناربن شامل جمعی از نویسندگان متخصص و با انگیزه است که قصد دارند با نوشته‌های خود اثرات واقعی و قابل اندازه‌گیری بر سطح تولید علم در حوزه‌های فعالیت شرکت اعم از مشاوره مدیریت، بازاریابی، مدیریت ایجاد و توسعه کسب و کار و غیره داشته باشند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای محصولات ناربن در حوزه جوایز تعالی/ کیفیت

عنوان جایزه | مدل

اظهارنامه

پرسشنامه خودارزیابی

ابزار تحلیل پرسشنامه

پروژه‌های بهبود

📌 جایزه ملی کیفیت ایران

برگزارکننده: سازمان ملی استاندارد
مدل: کیفیت جهان اسلام

اظهارنامه آماده سطح اهتمام
اظهارنامه سطح اشتهار/ تندیس

📌 جایزه ملی تعالی و پیشرفت

برگزارکننده: مرکز ملی تعالی و پیشرفت
مدل: تعالی EFQM 2013

اظهارنامه سطح گواهی تعهد
اظهارنامه سطح تقدیرنامه/ تندیس